معرفی بهترین پیمانکار خاکبرداری

پیمانکار خاکبرداری در تهران

امروزه با افزایش جمعیت، ساخت ‌و ساز نیز افزایش چشمگیری پیدا کرده است. این ساخت و سازها تنها مربوط به ساخت خانه نیستند؛ بلکه افزایش جمعیت نیازمند ساخت انواع مراکز تجاری و گردشگری نیز هست. ساخت‌ و ساز شامل عملیات بسیار گسترده ای می‌شود که یکی از ابتدایی‌ترین و مهم‌ترین آنها عملیات خاکبرداری و گودبرداری است. گستردگی این عملیات باعث شده تا اغلب افرادی که قصد ساختن یک بنا را دارند، از پیمانکارها کمک بگیرند. هر پیمانکار تخصص و حوزه کاری متفاوتی دارد؛ برخی از پیمانکاران کل عملیات ساخت‌ و ساز را برعهده می‌گیرند و برخی دیگر تنها بخشی از آن را می‌پذیرند. به طور مثال پیمانکار خاکبرداری همانطور که از نامش مشخص است، وظیفه مدیریت و انجام عملیات خاکبرداری را بر عهده دارد.

پیمانکار کیست؟

پیمانکار به یک شخص، گروه و یا شرکتی گفته می‌شود که مسئولیت انجام یک پروژه را برعهده می‌گیرند. تمامی وظایف و محدوده کاری پیمانکار در قرارداد مشخص می‌شود و او موظف است که طبق آن عمل کند. طبق این تعریف، پیمانکار ساختمان، شخصی است که مسئولیت ساخت ‌و ساز و یا تعمیر ساختمان را برعهده می‌گیرد. هر پیمانکار می‌تواند برای پیشبرد بخش‌های مختلف پروژه، از پیمانکارهای جزئی نیز کمک بگیرد. به طور مثال پیمانکار ساختمان می‌تواند با پیمانکار خاکبرداری، پیمانکار نقشه‌کشی، لوله‌کشی و برق‌کشی قراردادی را منعقد کند.

نکته مهمی که در مورد وظایف پیمانکار وجود دارد، حیطه اختیارات او است. پیمانکار می‌تواند بنا به صلاح پروژه و کارفرما، روند کار را تغییر دهد. به طور مثال کارگرانی که در عملیات خاکبرداری کار می‌کنند، تنها وظیفه دارند که مسئولیت‌های محول شده خود را انجام دهند؛ اما یک پیمانکار خاکبرداری می‌تواند تغییرات لازم را در تعداد کارگران، زمان شروع و نحوه انجام کار اعمال کند. تنها موردی که اهمیت دارد، به اتمام رسیدن کار است. البته پیمانکار به‌نوعی جانشین کارفرما محسوب می‌شود و باید تلاش خود را بر این بگذارد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه، بهترین و باکیفیت‌ترین کار را تحویل دهد.

پیمانکار خاکبرداری

طبق توضیحاتی که در مورد پیمانکار ارائه شد، پیمانکار خاکبرداری به شخص یا شرکتی گفته می‌شود که عملیات خاکبرداری یک بنا را انجام می‌دهند. این پیمانکار می‌تواند به‌صورت مستقیم با صاحب سازه در ارتباط باشد و یا با سازنده اصلی (پیمانکار اصلی ساختمان) ارتباط داشته باشد.

 

پیمانکاری خاکبرداری تهران

خاکبرداری ساختمان چیست؟

خاکبرداری یکی از مهم‌ترین عملیات برای شروع ساخت ‌و ساز است که طی آن، محل پی ساختمان کاملاً آماده می‌شود. در نگاهی سطحی به نظر می‌رسد که خاکبرداری کار چندان سختی نیست و اهمیت زیادی هم ندارد اما باید بدانید که در صورت انجام غیراصولی این کار، مقاومت و امنیت ساختمان تا حدود بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند. پیمانکار با انجام این عملیات، سطح زمین را یکنواخت کرده و آماده شروع عملیات اجرایی ساخت ‌و ساز می‌کند. اندازه‌گیری میزان حجم موردنیاز برای خاکبرداری یکی از مهم‌ترین وظایف پیمانکار خاکبرداری محسوب می‌شود. به‌طورکلی مراحل خاکبرداری ساختمان به شرح زیر است:

  1. نقشه‌برداری از زمین محل اجرای پروژه برای مشخص‌ کردن وضعیت زمین
  2. بررسی وضعیت خاک و میزان سختی و تراکم آن
  3. بررسی و تخمین میزان خاک آوارو نخاله های حاصل از تخریب در پروژه هایی که نیاز به تخریب ساختمان دارند.
  4. بررسی خیابان ها و معابر وررودی به محل پروژه و انتخاب ماشین آلات و تجهیزات خاکبرداری متناسب با محل قرارگیری سایت
  5. تخمین هزینه ها و تعداد دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز برای اجرای عملیات خاکبرداری و گودبرداری
  6. بررسی وضعیت ساختمان‌های مجاور برای تأیید امنیت عمق خاکبرداری. در برخی مواقع خاکبرداری غیراصولی می‌تواند باعث نشست ساختمان‌های اطراف شود. بهره‌گیری از خدمات یک پیمانکار خاکبرداری ماهر و حرفه‌ای، می‌تواند از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.
  7. بررسی زمان شروع عملیات اجرایی برای هماهنگ‌ کردن زمان خاکبرداری. در صورتی که فاصله میان خاکبرداری و عملیات اجرایی زیاد باشد، ممکن است محل ساخت، نشست کند و مجبور به انجام مجدد خاکبرداری شوید.

وظایف پیمانکار خاکبرداری

همانطور که اشاره شد، وظایف اصلی و حیطه کاری پیمانکار خاکبرداری به‌صورت کامل در قرارداد مشخص می‌شود. پیمانکار موظف است تا تمامی شرایط را در نظر بگیرد و به اطلاع کارفرما برساند تا در قرارداد درج شود. پس از مشخص‌ کردن تمامی وظایف، برخی نکات وجود دارند که پیمانکار با رعایت آنها می‌تواند مسئولیت خود را به بهترین شکل انجام دهد.

تخمین هزینه

پیش از شروع هر کاری، پیمانکار خاکبرداری باید هزینه‌های لازم برای انجام کار را بررسی کند و به کارفرما اطلاع دهد. سپس کارفرما با توجه به بودجه‌ای که برای این کار در نظر دارد، می‌تواند آن را تأیید کند تا عملیات خاکبرداری و گودبرداری شروع شود. به منظور یک تخمین کلی و بروز از هزینه خاکبرداری پروژه خود می‌توانید از ابزار تخمین قیمت موجود در وبسایت خاکبرداران استفاده نمایید.

پیمانکاری خاکبرداری در شهر تهران

رعایت ایمنی

از مهم‌ترین اصول در تمامی عملیات ساخت ‌و ساز، رعایت ایمنی است. ایمنی عملیات خاکبرداری باید به‌صورت کامل رعایت شده و تمامی ابعاد این کار در امنیت کامل انجام شوند. به بیان دیگر، تمامی کارگرانی که مشغول کار هستند و حتی دستگاه‌ها و ماشین‌آلات نیز باید در امنیت کامل باشند. پس از آن باید به امنیت ساختمان‌های اطراف توجه کرد و در نهایت نیز باید ایمنی محل پروژه را بررسی کرد تا دچار نشست نشود.

اعلام هزینه‌های جدید

حوادث، بخشی جدانشدنی از زندگی هستند و ممکن است همین حوادث عملیات ساخت ‌و ساز را نیز تحت‌تأثیر قرار دهند. یکی از مهم‌ترین تأثیراتی که حوادث بر روند کار و خصوصاً خاکبرداری ساختمان می‌گذارند، ایجاد هزینه‌های جدید است. چنانچه بروز حوادثی منجر به افزایش هزینه شود، پیمانکار خاکبرداری موظف است تا آن را به اطلاع کارفرما برساند و سپس برای انجام ‌دادن آن تصمیمی اتخاذ نمایند.

نظارت دقیق بر عملیات

پیمانکار موظف است تا در تمامی مراحل عملیات خاکبرداری، به‌صورت دقیق بر آن نظارت داشته باشد تا تمامی عوامل، وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهند. همچنین بهتر است پیمانکار در هر مرحله و هر روز، گزارش‌ کاری را برای ارائه به کارفرما تهیه کند تا در صورت بروز مشکل، بتواند آن را حل و فصل نمایند.

امانت‌داری

پیمانکار خاکبرداری امین پیمانکار اصلی و همچنین امین صاحب سازه محسوب می‌شود. او باید تمام تلاش خود را بر این بگذارد که تمامی فعالیت‌ها در بهترین حالت ممکن انجام شده و همچنین هزینه‌های هنگفتی را به دنبال نداشته باشند. درواقع پیمانکار باید نسبت به کاری که انجام می‌دهد دلسوز باشد تا بتواند بهترین خدمات را ارائه کرده و کارفرمای خود را راضی نگه دارد.

بهترین پیمانکار خاکبرداری کیست؟

بهترین پیمانکار خاکبرداری شخص یا شرکتی است که می‌تواند به بهترین شکل تمام وظایفی که به او محول شده است را انجام دهد و درعین‌حال امنیت ساختمان را تضمین کند. اگرچه امنیت ساختمان، بیشتر در گرو مصالح و کیفیت ساخت آن است اما استفاده از بهترین و مرغوب‌ترین مصالح و بهترین مهندسی ساخت نیز نمی‌تواند امنیت و مقاومت را برای ساختمانی که خاکبرداری آن به شکل صحیح انجام نشده است، به ارمغان آورد. چنانچه به دنبال بهترین و متعهدترین پیمانکاران در زمینه های خاکبرداری، گودبرداری و تخریب هستید، شرکت خاکبرداران تجهیز پایتخت می‌تواند بهترین خدمات را به شما ارائه کند.

سیمان تیپ 2 سبزوار
/5
115,000

تومان

گچ و خاک خجسته سمنان محسن
24,500

تومان

سیمان سفید تهران
/5
142,000

تومان

گچ و خاک سیلور ساوه
5.00/5
29,000

تومان

گچ ساوه طلایی
5.00/5
34,000

تومان

39,900

تومان

640,000

تومان

790,000

تومان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کردن